Efektywność energetyczna – dofinansowanie do szkoleń w tej dziedzinie.

Efektywne wykorzystanie energii, czyli zmniejszenie ilości energii potrzebnej do dostarczania produktów lub usług. Przykładem może być wykorzystanie odpowiedniej izolacji termicznej budynku do zmniejszenia nawet kilkakrotnie energii do jego ogrzewania lub też chłodzenia. Istnieje wiele motywacji, które mogą skłaniać do poprawy efektywności energetycznej. Ograniczanie zużycia energii obniża koszty eksploatacji i może przyczynić się do oszczędności w wydatkach konsumentów. Fundusze unijne, aby poprawić tą efektywność realizują szereg programów, w ramach których możliwe jest przejście odpowiednich  szkoleń finansowanych przez Unię w 100%. Szkolenia te noszą nazwę “Przedsiębiorca z klimatem”. Specjaliści podczas zajęć z przedsiębiorcami zwrócą szczególną uwagę na to jak:

  • oszczędzać energię w biurze,
  • beznakładowo zmniejszyć zużycie paliwa,
  • oszczędzać w budynkach dzięki termomodernizacji,
  • pozyskać finansowanie ze środków unijnych na energooszczędność dla firmy.

Każdy z uczestników zdobędzie wiedzę w zakresie tego jakich narzędzi używać, aby przedsiębiorstwo zużywało optymalnie jak najmniej energii, realizując jednocześnie programy unijne.

Szkolenia “Przedsiębiorca z klimatem” kierowane są przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oczywiście mogą w nich uczestniczyć zarówno przedsiębiorcy, jak również ich pracownicy. W większości dużych miast w Polsce. Organizatorami szkoleń są Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw (ośrodek Krajowego Systemu Usług) oraz Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.